Täna saate kuni 30% allahindlust
Kehtib plakatitele. Kehtib vähemalt 39 € ostudele.
Filtrite valik
Sulge
Kasuta filtrit
Värv
Orientatsioon
Sorteerimine
Kasuta filtrit
Brought to you by Gallerix
Kaunid pintslitõmbed

Akvarell

Akvarellmaal on kunstiliik, mida eristab läbipaistvus ja kergus. See tehnika hõlmab akvarellvärvide kasutamist, mis on vees lahustunud pigmendid, mis kantakse spetsiaalsele paberile, mis on piisavalt tihe ja imab veekoguse käsitsemiseks. Akvarellmaale iseloomustab võime tabada valgust ning luua kerguse ja kaduvuse tunnet, mistõttu on tehnika eriti sobilik atmosfääriefektide, nagu udu, taevas ja peegeldused veepinnal, loomiseks.

Akvarellmaalide ja akvarellvärvidega plakatid


Kihid kihtide peale akvarell

Kunstnikud hindavad akvarelli selle kiiresti kuivavate omaduste ja võimaluse tõttu luua veekogust reguleerides erinevaid toone. Kiht kihi peale töötades saab kunstnik suurendada värvi intensiivsust ja sügavust, kuigi iga üksik kiht jääb suhteliselt läbipaistvaks. See tehnika nõuab teatud oskusi ja kontrolli, kuna akvarellvärvi voolav iseloom tähendab, et vigu võib olla raske parandada.

Kaasaegsed akvarellmaalid

Akvarelle on kasutatud läbi ajaloo, alates peenest kalligraafiast kuni maastikumaali ja portreedeni, ning on tänapäevalgi kunstnike seas populaarsed nende kaasaskantavuse ja ainulaadse ilu tõttu, mida nad suudavad luua. Akvarellmaal pakub vahetust ja spontaansuse tunnet, mida läbipaistmatumate maalitehnikatega võib olla raske saavutada, ning valminud töödest õhkub sügavalt köitvat värskust ja särtsakust.