Täna saate kuni 30% allahindlust
Kehtib plakatitele. Kehtib vähemalt 39 € ostudele.
Filtrite valik
Sulge
Kasuta filtrit
Värv
Orientatsioon
Sorteerimine
Kasuta filtrit
Bauhaus Postrid Postrid
BROUGHT TO YOU BY GALLERIX
Bauhaus

Bauhaus Postrid

Siit leiate suure valiku plakateid, mille kujundused on inspireeritud kuulsast Saksa kunstikoolist Bauhaus. Bauhausil on olnud suur mõju kaasaegsele kunstile ja arhitektuurile ning seda võib vaadelda funktsionalismi eelkäijana. Kunstikool tegutses aastatel 1919–1933.

Bauhaus Postrid


Bauhausi postrid – inspireeritud Saksa kunstikoolist

Kui soovite Ostke Bauhausi plakateid, külastage Gallerix.co.uk. Siit leiate laia valiku plakateid, mille motiivid on inspireeritud kuulsa Saksa kunstikooli ideedest ja disaineritest. Bauhausis aastatel 1919-1933 loodud graafiline disain ja tüpograafia on tugevalt mõjutanud kaasaegse graafilise disaini arengut. Bauhaus tõi tüpograafiasse funktsionalismi ning tekkis Bauhausi tüpograafia ja graafilise disaini stiil. Stiilile oli omane see, et see põhines lihtsusel, puudus serifid ja keskendus info edastamisele. Bauhaus oli nn uue tüpograafia algus, määratledes selle põhiprintsiibid.

Bauhausi ajalugu

Bauhaus oli Saksa kunsti- ja käsitöökool, arhitektuur ja aastatel 1919-1933 tegutsenud disain. Bauhausil on olnud suur mõju kaasaegsele kunstile ja arhitektuurile ning seda peetakse funktsionalismi eelkäijaks. Bauhausi asutas Walter Gropius Weimaris 1919. aastal. 1925. aastal koliti kool Dessausse ja 1932. aastal koliti Berliini. Walter Gropius oli 1919-1928 kooli direktor. Kunst ja tehnoloogia sulanduksid ideaalsesse disaini. Gropiuse idee oli leida kunsti- ja käsitööõpetuse ühtsuse kaudu tagasitee ühtse esteetilise kultuurilise väljenduse juurde.