Täna saate kuni 30% allahindlust
Kehtib plakatitele. Kehtib vähemalt 39 € ostudele.
Filtrite valik
Sulge
Kasuta filtrit
Värv
Orientatsioon
Sorteerimine
Kasuta filtrit
Pablo Picasso Postrid Postrid
BROUGHT TO YOU BY GALLERIX
Pablo Picasso

Pablo Picasso Postrid

Siit leiate hoolika valiku ainulaadse kunstiga postrid, mis on inspireeritud Hispaania kunstnikust Pablo Picassost, kes tegutses 20. sajandil Hispaanias ja Prantsusmaal. Pablo Picasso on muuhulgas tuntud kubismi kunstisuuna loojana ja enamik maailma kõige kallimaid oksjonil müüdud maalid on Pablo Picasso allkirjaga.

Osta Pablo Picasso poster


Pablo Picassost inspireeritud postrid

Pablo Picasso on maailmas tuntud maalikunsti meistrina ja modernismi kõige mitmekülgsema esiplaanil. Oma eluajal oli ta uskumatult produktiivne ja loonud palju kunsti. Meie Picassost inspireeritud motiividega plakateid iseloomustavad tema kunstiteostel põhinevad dekoratiivsed abstraktsed kujundid. Aastate jooksul on Picasso vaheldumisi kasutanud palju erinevaid maalitehnikaid ning muuhulgas loetakse teda koos Georges Braque’iga nn kubismi loojaks, mis oli geomeetriliste kujunditega abstraktne kunstistiil. Kunstnikuna ei olnud Picasso mitte ainult maalikunstnik, vaid ka skulptor, illustraator, graafik, teatridekoraator, keraamik ja luuletaja ning paljude arvates on ta üks kõigi aegade suurimaid.

Kunstniku lugu

Pablo Picasso sündis Malagas, Hispaanias 25. oktoobril 1881. Ta oli maalikunstniku ja kunstiprofessori José Ruiz y Blasco ja María Picasso y Lópezi poeg. Oma isalt õppis Picasso visuaalse kunsti põhitõdesid, nagu joonistamine ja õlimaal. Juba varases nooruses näitas ta enneaegset kunstioskust. Tema esimene kuulus õlimaal Picador maalis aastal 1889. Kümneaastaselt hakkas Pablo oma maale allkirjastama oma ema neiupõlvenimega Picasso. Oma tegutsemisaastatel sai Picasso tuntuks kubismi ja assamblaaži loojana. Tema kuulsaimate kunstiteoste hulka kuuluvad maal Les Demoiselles d’Avignon aastast 1907 ja Guernica aastast 1937, mis on portree Saksamaa pommirünnakutest Guernicas Hispaania kodusõja ajal. Tema 90. sünnipäeval austati Picassot sellega, et kaheksa tema tööd eksponeeriti Pariisis Louvre'is kohas, kus varem asus Leonardo da Vinci Mona Lisa. Ta suri 8. aprillil 1973. Ta sai 92-aastaseks.