Täna saate kuni 30% allahindlust
Kehtib plakatitele. Kehtib vähemalt 39 € ostudele.
Istutame puid Brasiilias

Istutame puid Brasiilias

Gallerix toetab organisatsiooni Eden Reforestation Project (endine OneTreePlanted), mis istutab uusi puid üle maailma sellistes riikides nagu Madagaskar, Keenia, Indoneesia, Filipiinid, Brasiilia ja Nepal. Iga meie tootmises kasutatud puu kohta istutame kaks uut. Nii tagame jätkusuutliku tootmise ning selle, et meie planeet ja meie ökosüsteemid saaksid toimida nii täna kui ka tulevikus.

OMeie viimane annetus Eedeni metsauuendusprojektile annab organisatsioonile võimaluse istutada ligikaudu 6600 uut istikut. Oleme otsustanud annetada puude ümberistutamise projektidele Brasiilias.

 

Eden Reforestation Project

Eden Reforestation Project

 

Puude istutamine Brasiilias

Põllumajandustööstuse kasv on Brasiilias metsade hävitamise peamine põhjus. Intensiivsed põllumajandustehnikad halvendavad kiiresti mulda, suurendavad kasvuhoonegaaside heitkoguseid ning ohustavad traditsiooniliste rühmade, põlisrahvaste ja Quilombola kogukondade kaitset. Amazonase, Cerrado ja rannikualade maa-alade taasmetsastamisel aitame taastada ökosüsteeme, luues samal ajal majanduslikke võimalusi ümbritsevatele kogukondadele.

Miks on puud keskkonna jaoks olulised?

Puud aitavad puhastada õhku, mida me hingame, filtreerivad vett, mida joome, ja pakuvad elupaika enam kui 80 protsendile maailma maismaa bioloogilisest mitmekesisusest. Metsad annavad tööd enam kui 1,6 miljardile inimesele, neelavad atmosfäärist kahjulikku süsinikku ja on 25% kõigist ravimitest peamised koostisosad. Kas olete kunagi aspiriini võtnud? See pärineb puu koorest.

Puudel on võtmeroll vihmavee kogumisel ja loodusõnnetuste (nt üleujutused ja maalihked) ohu vähendamisel. Nende keerukad juursüsteemid toimivad filtritena, eemaldades saasteained ja aeglustades vee imendumist pinnasesse. See protsess hoiab ära veeliumägede kahjuliku erosiooni ning vähendab üleküllastumise ja üleujutuste ohtu. ÜRO Toidu- ja Põllumajanduse Assotsiatsiooni andmetel suudab täiskasvanud igihaljas puu igal aastal koguda rohkem kui 15 000 liitrit vett.

Üks puu võib olla koduks sadadele putukaliikidele, seentele, samblale, imetajatele ja taimedele. Olenevalt toidu- ja peavarjuvajadusest vajavad erinevad metsaloomad erinevat tüüpi elupaiku. Ilma puudeta poleks metsaloomadel kuhugi koju helistada.

Puud aitavad planeeti jahutada, neelavad ja säilitavad oma tüvedesse, okstesse ja lehtedesse kahjulikke kasvuhoonegaase, nagu süsinikdioksiid, ning vabastavad hapniku tagasi atmosfääri. Linnades võivad puud alandada ümbritseva õhu temperatuuri kuni 8 kraadi Celsiuse järgi. Kuna enam kui 50% maailma elanikkonnast elab linnades – aastaks 2050 peaks nende arv tõusma 66%-ni – on reostus ja ülekuumenemine muutumas tõelisteks ohtudeks. Õnneks suudab täiskasvanud puu neelata keskmiselt 22 naela süsinikdioksiidi aastas, muutes linnad tervislikumaks ja turvalisemaks elukohaks.