Täna saate kuni 30% allahindlust
Kehtib plakatitele. Kehtib vähemalt 39 € ostudele.
Asjad, millele ülevärvimisel mõelda

Asjad, millele ülevärvimisel mõelda

Nutikas ja lihtne viis ruumile uue elu ja tunde andmiseks on see üle värvida uue seinavärviga. Ühest küljest näeb ruumi viimistlus välja nagu uus, samal ajal kui vanad jäljed ja muud puudused kaovad ning teisalt teete muudatuse, mis muudab vana ja igava tunde värskeks ja värskendatuks.

1. Ära lepi värvinäidistega – testi oma värvivalikut!
Kes poleks teinud seda viga, et laenanud värvikaardilt väikese värvinäidise ja hiljem avastanud, et seinal olev värv ei näe üldse välja nagu poe näidis? Tõenäoliselt oleme kõik seal käinud. Küsige poest hoopis väikest värvipurki ja leidke aega, et värvida väike osa seinast, mida olete kavatsenud värvida. Nii olete tegelikule asjale palju lähemal ja saate teha parema otsuse, kas värvitabeli värv on tõesti see, millesse armusite, kui seda poes nägite.

Jotun Color Chart

Jotun Color Chart 2021

 

2. Seina värv muutub erinevates valgustingimustes
See võib olla eriti tülikas näiteks heledate hallide toonide puhul. Poe eredas valguses võib helehall toon välja näha tasakaalustatud ja kollakas, kodusel seinal aga värvub see olenevalt ruumi valgusest ja tingimustest kas siniseks või lillaks. Teie kodu varjulises osas asuva toa seinavärvi võib tajuda hoopis teisiti võrreldes sama värviga seinal päikeseküllases koduosas. See võib muutuda ka kellaajaga päikesepaistelisest hommikust pehme õhtuni. Seetõttu proovige proovivärvida seinale korralik ala ja uurige nihkeid päevasel ajal ja samas ruumis erinevatel seintel, et olla täiesti kindel, et valite õige tooni.

3. Planeerige suur pilt
Ärge unustage, et teie äsja värvitud seinad peavad sobima teie mööbli ja ülejäänud ruumiga. Kas teie vanad asjad sobivad teie uue seinavärviga või mõtlete ikkagi uue mööbli ostmisele? Kui lased vanal mööblil jääda, mõtle selle kombineerimisele uue värviga või isegi mõne mööbli või olemasoleva tekstiili vahetamisele. Ja ärge unustage põrandat!

4. Saa inspiratsiooni
Hea viis saada selge ettekujutus sellest, milline on ülevärvimise lõpptulemus, on alustada inspireerivate piltidega. Uurige, mida teised on teinud, kuidas neil läks ja salvestage kenad pildid teile meeldivatest tulemustest. Pinterest võib olla suurepärane inspiratsiooniallikas, kus saate kiiresti ja lihtsalt otsida seda, mida otsite. Kui otsite õpetusvideoid või teil on materjalide ja seadmete kohta küsimusi, on YouTube parim allikas, kust saate vaadata videoid ja saada näpunäiteid selle kohta, kuidas teised on millegi tegemisel läinud.

5. Sisusta hetkeks või aja jooksul?
Kui ruum on suur, võib ülevärvimine olla üsna nõudlik protsess. Ühest küljest võtab tegelik värvimine aega, mis olenevalt tingimustest nõuab sageli mitut tõmmet, teisalt võib tekkida vajadus mööbli katmiseks või välja kolimiseks. See maksab ka raha, värv pole kindlasti tasuta.

6. Kvaliteet kvantiteedi ees
Muidugi võite minna odavpoodi ja osta suures koguses odavat värvi, kuid kvaliteet on sageli paremuselt teine. Valige kvaliteet vastavalt rakendusele. Kui kavatsete garaažis kiiresti katust või seinu värvida, sobib ka odavam värv, kuid kui värvite lage ja seinu siseruumides, soovitame kulumise vältimiseks valida kvaliteetse värvi, mis kestab kaua. ja rebend, karedus ja praod. Liiga madala kvaliteediga värvi puhul on oht, et peate tööd uuesti tegema ja mitu korda värvima, mis võib olla palju kallim kui algusest peale kvaliteetse värvi valimine. Küsi julgelt värvipoest, aga ära vali madala hinna järgi – vali värv kvaliteedi ja pealekandmise järgi!

7. Salvestage ja salvestage oma värvikoodid
Peaaegu kõik täna ostetud värvid on katki, mis tähendab, et need on soojema või jahedama varjundi saamiseks segatud mõne teise värviga. Sufiksiga -Y värvikoodidel on soe toon, samas kui sufiksiga -N värvikoodidel on neutraalne toon, mis kaldub külma poole. Seda on oluline meeles pidada, kui valite oma tubadesse värvi, aga ka siis, kui teil on vaja rohkem tellida või soovite hiljem värvi lisada. Hea nipp on pildistada silt värvikoodiga, mis purgil on ja võimalusel värvipurk hilisemaks ajaks alles jätta.

8. Katke pind
Kui soovite ülevärvimisel olla kindel, et saate sileda ja kena seinapinna, pöörake tähelepanu aluspinnale. Tihtipeale on tapeedil jäljed, väikesed kahjustused, maalide naela- või kruviaugud ja muud pinna ebatasasusi tekitavad asjad. Liiva ja siplit! Osta väike toru pahtlit ja täitke vahed pahtli ja pahtlilabidaga. Täiuslikult ühtlase viimistluse saamiseks lihvige pind enne värvimise alustamist siledaks.

9. Matt või läikiv
Värvi läige on tavaliselt antud skaalal 1 kuni 100. Madalad numbrid on matid ja suured numbrid läikivad. Lagede ja seinte värvimisel eelistatakse tavaliselt veidi tuhmimat värvi, kööki ja märgadesse ruumidesse on aga läikivamat värvi, kuna läikivamat värvi on kergem maha pühkida. Elu- ja magamistubade seinte värvimisel siseruumides on 7 tavaline läikenumber.

10. Kasutage head pintslit või rulli
Värvi kiireks ja sujuvaks voolamiseks ning parima tulemuse saavutamiseks on oluline õige varustus. Õiget tüüpi pintsel ja kvaliteetne rull panevad töö kiiresti käima ja annavad kena lõpptulemuse. Kehvad pintslid aga muudavad töö ebaefektiivseks, andes ebaühtlase tulemuse ja võib-olla harja karvu, mis seinal värvi sisse langevad ja kinni jäävad. Küsige värvitöökojast, milline varustus sobib teie värvitüübi ja oludega kõige paremini.

11. Püüdle täiuslikkuse poole
Ülevärvimine võib alguses tunduda lihtne protsess, kuid mõne aja pärast võib see muutuda raskeks tööks. Kuid ärge kunagi leppige millegi vähemaga kui täiuslik! Sa ei kahetse seda. Lihtsam on olla põhjalik ja teha seda kohe algusest peale, kui teha kõike uuesti. Seetõttu olge värvivalikul väga ettevaatlik ja katsetage värvi põhjalikult ning laske värvivaliku protsessil vajuda ja aega võtta. Katsetage, vaadake erinevates valgustingimustes ja lubage endal seda töödelda. Kui töö on pooleli, olge ka ettevaatlik, et te ei värviks liiga kiiresti ega lohakalt. Kui vajate kahte või kolme lööki, ärge värvige pärast alustamist liiga vähe. Pidage meeles ka märg-märjale värvimist ja värvimist ühelt poolt teisele. Ärge alustage värvimist korraga kahest erinevast suunast, kui teil on värvimiseks mitu seina, võtke üks sein korraga. Kui avastate hiljem, et olete protsessiga kiirustades sassi ajanud, ei jää te kunagi täielikult rahule.

Edu!