Täna saate kuni 30% allahindlust
Kehtib plakatitele. Kehtib vähemalt 39 € ostudele.
Black Friday 2023

Black Friday 2023

Aasta suurim ostupäev. Sel aastal on must reede 24. novembril. Alustame müügiga varakult, pühapäeval, 19. novembril ja tähistame musta nädalat, mille pakkumised on head kuni küberesmaspäevani, 27. novembril. Kasutage võimalust osta soodsalt plakateid ja soodsaid raame kampaania ajal. Kasutage võimalust leida soodsalt jõuludeks plakateid juba Black Friday ja Black Week ajal.

Liituge meie uudiskirjaga juba täna ja saate eksklusiivseid pakkumisi ja allahindlusi enne kui keegi teine.

Lugu musta reede taga
Must reede sai alguse Ameerika Ühendriikidest ja langeb alati reedele ja alati järgmisele päeval pärast suurt traditsioonilist Ameerika tänupüha. Esimest korda muutus see konkreetne päev suureks ja populaarseks ostupäevaks 1924. aastal, kui kett Macy's teatas New Yorgis tänupüha paraadil oma pühademüügist. Pärast seda järgis eeskuju rohkem poode ja tänupüha järgne reede sai jõuluostlemise hooaja alguseks ja lõpuks aasta suurimaks ostupäevaks USA-s. Must reede ei ole USA-s ametlik puhkepäev, kuid enamik töökohti ja koole on endiselt suletud, et anda inimestele võimalus poodides ja veebis oste sooritada ja sooduskaupu leida.

Musta reede päritolu
Nime Black Friday päritolu on vaieldav. Mõned väidavad, et see tuleneb kauplustest, mis muutsid punased kahjuminumbrid mustadeks kasuminumbriteks, kuna müügikampaaniatega ostlemine tõusis sel päeval hüppeliselt. Teised väidavad, et selle termini võttis algselt kasutusele Philadelphia politsei 1960. aastate alguses, kui pärast tänupüha tulid inimesed tänavatele ja rahvahulkade keskel tekkisid rahutused.

Must reede Euroopas
Kuigi must reede on USA-s pikka aega olnud suur ostupäev, kulus palju aega, enne kui Euroopa ettevõtted trendist kinni haarasid. Alles 2010. aastatel hakkasid mitmed Euroopa kauplused seda terminit ja müügiartikleid kasutama. Kuid sellest ajast peale on must reede ka siin plahvatuslikult kasvanud ja täna on see aasta suurim ostupäev nii poodides kui ka veebis.


Kampaania juurde